Письмо министру экологии

Аватара пользователя
vk.
Сообщения: 6135
Зарегистрирован: 03 апр 2009, 10:42
Имя: Валерия

Письмо министру экологии

Непрочитанное сообщение vk. »

В прошлом месяце было направлено письмо министру экологии Злочевскому. В том числе с подписью Верности.
Міністру екології та природних ресурсів України
Злочевському М.В.
ЗАЯВА
20.12.2011 р. відновлено роботу Міжвідомчої робочої групи щодо розроблення нормативно-правової бази для реалізації вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», створеної у листопаді 2008 р. Однак Наказом Мінекології від 15.11.2011 р. № 448 вихідний склад Робочої групи було змінено: до неї введено осіб, що представляють так званий «рух реального зоозахисту» - організації, зареєстрованої в Росії і не легалізованої в Україні, членів якої в Україні нараховується менше десяти осіб.
Позиція, яку обстоюють «зоореалісти», полягає у легалізації масового вбивства безпритульних тварин. Свої ідеї, що не мають підтримки в Україні і суперечать чинному законодавству, ці особи поширюють, розсилаючи свої пропозиції у всі інстанції та місцеві органи влади міст України, та через інтернет-сайти, де пропагується жорстокість у поводженні з тваринами, лунають заклики до вбивства (в порушення ст. 300 ККУ).
Ці ж ідеї вони реалізовують на практиці. Так, КП «Центр поводження з тваринами» у м. Харкові, яке очолює одна з провідників «зоореалізму» Ю. Шаповалова, згідно офіційним даним, за минулий рік знищило 93% всіх виловлених тварин. Такого масштабу вбивств не знає жодна цивілізована країна.
Звертаємо Вашу увагу, що включення осіб, які закликають до вбивства і позиція яких не репрезентує жодної української зоозахисної організації, до складу Робочої групи з розробки нормативно-правової бази для реалізації вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» позбавлене будь-якої логіки й обґрунтування, воно абсурдне і цинічне. Зокрема, до Робочої групи ввійшли: вже згадана Ю.Шаповалова (Харків), Клочко С.Г. (Київ), Трунова М.С. (Ужгород), Січкар В.С. (Київ), а також Колесник О.П. (Миколаїв) – генеральний директор фірми «Кріт», що виробляє засобу відлову й знищення тварин, у тому числі пресловуті пересувні крематорії.
Бізнес-інтереси п. Колесника напряму залежать від постійної наявності безпритульних тварин на вулицях. Як доводить світовий досвід, у жодній країні, де методом регулювання чисельності безпритульних тварин є вбивство, їх чисельність не скорочується, а зростає. Європейськими та міжнародними документами визнано, що «евтаназія тварин, за відсутності інших заходів, не є ефективною способом контролю їх чисельності». Метод масового вбивства забезпечує збереження популяції безпритульних тварин та постійну потребу у витраті бюджетних коштів на їх вилов і знищення. Таким чином, метод убивства, пропонований «зоореалістами», є неефективним, витратним, не гуманним і суперечить законодавству України. Однак, забезпечуючи постійну потребу у засобах вилову й убивства, він забезпечує й постійні прибутки особисто пану Колеснику. Отже включення його до робочої групи не можна розцінити інакше, як лобіювання інтересів окремого приватного бізнесу при розробці правової бази країни.
Ми змушені звернутися до Вас, пане Міністре, з проханням переглянути склад Робочої групи і виключити з неї осіб, які не можуть туди входити з зазначених вище підстав. Сподіваємося, що з огляду на вище зазначене, Ви з увагою поставитеся до нашої заяви і ситуацію, що склалася навколо Робочої групи і яка йде врозріз з Вашими заявами й намірами, буде виправлено.

В додатку:
1. Материали, що висвітлюють діяльність КП «Центр поводження з тваринами» м.Харьків і експертні висновки з них;
2. Звернення зоозахисних організацій України до ЗМІ.

З повагою

В прошлый понедельник, 23 января состоялась встреча представителей зоозащитного движения с министром экологии Н.В. Злочевским. В ходе встречи министру было передано обращение зоозащитных организаций с просьбой вывести из состава рабочей группы при Минприроды представителей «зоореализма» и бизнеса, заинтересованных в построении системы уничтожения бездомных животных.
Под обращением к министру стояло 20 подписей представителей зоозащитного движения из разных регионов Украины.
И министр Николай Злочевский выполнил обещание, данное представителям зоозащитных организаций. Состав Межведомственной рабочей группы изменен.
Новый состав рабочей группы и Положение о Межведомственной рабочей группе утверждены уже в прошлую пятницу приказом Минприроды:
http://www.menr.gov.ua/content/article/9996
Состав рабочей группы вошли представители зоозащитных организаций из разных городов Украины – Киев, Сумы, Одесса, Крым, Харьков, Чернигов, Славянск.
В составе рабочей группы нет Ю. Шаповаловой, С. Клочко, тех самых ярых сторонников «зоореализма», разработавших изменения к Закону Украины «О защите животных от жестокого обращения», предусматривающие в качестве защиты животных от жестокости их уничтожение.
**Купоны на бесплатную стерилизацию: активных - 0 шт., потраченных - 1 шт.**

Вернуться в «Программы и законы»