Веретинарно-санітарні вимоги до утримання тварин у притулках

Аватара пользователя
vk.
Сообщения: 6135
Зарегистрирован: 03 апр 2009, 10:42
Имя: Валерия

Веретинарно-санітарні вимоги до утримання тварин у притулках

Непрочитанное сообщение vk. »

Наказом Дежкомветмедицини № 438 від 15.10.2010 затверджено Ветеринарно-санітарні вимоги до утримання тварин у притулках, дія яких не поширюється на:
- установи, що утримують диких, лабораторних, зоопаркових, циркових чи екзотичних тварин;
- спеціалізовані розплідники для службових тварин, зоомагазини, куточки живої природи;
- утримання тварин в домашніх умовах.


Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 1 листопада 2010 р. за N 1015/18310 і набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Про затвердження Ветеринарно-санітарних вимог до утримання тварин у притулках
Наказ Державного комітету ветеринарної медицини України
від 15 жовтня 2010 року N 438
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
1 листопада 2010 р. за N 1015/18310
На виконання Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Ветеринарно-санітарні вимоги до утримання тварин у притулках, що додаються.
2. Управлінню організаційного забезпечення та організації ветеринарної справи Державного комітету ветеринарної медицини (Маковський М. І.) подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 В. о. Голови 
В. М. Горжеєв 
ПОГОДЖЕНО:
 
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 
 
М. Бродський
Міністр охорони навколишнього
природного середовища України
 
М. В. Злочевський
В. о. Міністра аграрної
політики України
 
С. І. Мельник


Ветеринарно-санітарні вимоги до утримання тварин у притулках
1. Загальні положення
1.1. Цим нормативно-правовим актом установлюються ветеринарно-санітарні вимоги (далі - Вимоги) щодо утримання тварин у притулках.
1.2. Ці Вимоги розроблено відповідно до Законів України "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про ветеринарну медицину".
1.3. Ці Вимоги не поширюються на:
установи, що утримують диких, лабораторних, зоопаркових, циркових чи екзотичних тварин;
спеціалізовані розплідники для службових тварин, зоомагазини, куточки живої природи;
утримання тварин в домашніх умовах.
2. Терміни та їх визначення
У цих Вимогах терміни вживаються у такому значенні:
безпритульні тварини - домашні тварини, що залишились без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини;
гуманне ставлення до тварин - дії, що відповідають вимогам захисту тварин від жорстокого поводження і передбачають доброзичливе ставлення до тварин, сприяння їх благу, покращенню умов їх життя тощо;
дезінвазія - заходи, спрямовані на знищення яєць, личинок та збудників інвазійних захворювань при знезараженні приміщень, де перебуває тварина;
дезінсекція - заходи, спрямовані на знищення членистоногих, комах (на всіх стадіях їх розвитку), здатних викликати захворювання, які є переносниками збудників інфекційних хвороб, у тому числі зоонозів;
дезінфекція - сукупність заходів, спрямованих на знищення патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів у приміщеннях та навколишньому середовищі;
дератизація - комплекс заходів, спрямованих на боротьбу та знищення мишоподібних гризунів у приміщеннях, де перебуває птиця, та в навколишньому середовищі;
ізолятор - приміщення для тимчасового утримання хворих тварин;
карантинний майданчик - спеціально обладнані приміщення або частини приміщень, призначені для тимчасового утримання домашніх тварин у разі їх вилову або тимчасової ізоляції;
карантинування - заходи щодо запобігання занесенню заразних захворювань, що передбачають тимчасове ізольоване утримання тварин та проведення необхідних лабораторно-діагностичних досліджень тварин, які надійшли до притулку;
притулок для тварин - неприбуткова установа, спеціально призначена та облаштована для утримання безпритульних тварин.
3. Умови утримання тварин
3.1. Умови утримання тварин повинні відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.
3.2. Умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби.
3.3. Кількість тварин, що утримуються, обмежується можливістю забезпечення їм належних умов утримання.
3.4. Місце утримання тварин повинно бути оснащене таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем.
3.5. Усі тварини, за винятком тих, які надійшли з ветеринарних установ та мають ветеринарні документи, розміщуються на 7 діб (в окремих випадках - на 14 діб) до карантинного відділення з метою проведення клінічного огляду, антирабічного щеплення, лабораторно-діагностичного дослідження та профілактичної обробки.
3.6. У разі виявлення у тварини інфекційного або інвазійного захворювання тварину переводять до ізолятора, де утримують її до видужання.
3.7. Тварини після проходження карантинування переводяться до відділень утримання тварин для подальшого пошуку нових власників.
3.8. У притулку для тварин (далі - Притулок) повинні щоденно здійснюватись: огляд тварин, вольєрів, годування тварин, миття посуду для тварин, миття і дезінфекція вольєрів, місць для вигулу і підсобних приміщень, а також проводитись вигул тварин, які потребують соціалізації та психологічної реабілітації.
3.9. Раціон годівлі тварин встановлюється залежно від віку, маси тіла, стану здоров'я, виду корму. Дієтична чи індивідуальна годівля хворих тварин встановлюється за призначенням лікаря ветеринарної медицини.
4. Вимоги до приміщень
4.1. На території Притулку розташовують приміщення адміністративного корпусу, приймальне відділення, карантинне відділення, ізолятор, відділення загального утримання, майданчики для вигулу, заклад ветеринарної медицини (за потреби).
4.2. Приймальне відділення, карантинне відділення та ізолятор повинні бути відокремлені від інших приміщень та обладнані дезінфекційними бар'єрами.
4.3. Стіни, підлога, перегородки, устаткування, стеля приміщення, де утримуються тварини, повинні бути без щілин, обладнані природною припливно-витяжною вентиляцією, не притягувати вологу, бути зручними для очищення та миття.
4.4. Побілка стелі, стін, допоміжного обладнання повинна проводитись у міру забруднення, але не рідше одного разу на рік. При появі плісняви на стелі та стінах приміщення, де утримуються тварини, потрібно їх негайно очистити та пофарбувати із застосуванням фунгіцидних засобів.
4.5. У карантинному відділенні та ізоляторі повинно проводитись щоденне прибирання із застосуванням мийних та дезінфекційних засобів.
Догляд тварин у карантинному відділенні та ізоляторі здійснюється окремо закріпленим персоналом.
4.6. Для прибирання підстилки, сміття, екскрементів потрібно використовувати закріплений за цим приміщенням інвентар, який необхідно щодня мити та дезінфікувати.
4.7. Санітарна обробка приміщення, де утримуються тварини, повинна проводитися не рідше одного разу на місяць за схемою: механічна очистка, миття гарячою водою з мийними засобами, дезінфекція.
4.7.1. Санітарна обробка приміщення також повинна бути направлена на своєчасне виявлення у приміщенні та знищення ектопаразитів і мишоподібних гризунів.
4.7.2. Дезінсекційні та дератизаційні заходи повинні здійснюватись відповідно до методів їх проведення із застосуванням відповідних засобів.
4.8. Усі роботи в Притулку проводяться в спецодязі відповідно до цих Вимог.
4.9. За потреби на території Притулку може бути розташований заклад ветеринарної медицини.
4.9.1. Заклад ветеринарної медицини призначений для проведення комплексу ветеринарно-профілактичних і лікувальних заходів, спрямованих на збереження здоров'я тварин і забезпечення епізоотичного благополуччя території Притулку.
4.9.2. До складу закладу ветеринарної медицини входять оглядовий кабінет, маніпуляційна, приміщення для санітарної обробки тварин, стерилізаційний (операційний) блок, приміщення для післяопераційної перетримки та зберігання ветеринарних препаратів.
5. Ветеринарне обслуговування
5.1. У Притулку повинні забезпечуватись умови зі своєчасного надання ветеринарної допомоги та проведення лікувально-профілактичних заходів.
5.2. Проведення лікувально-профілактичних заходів здійснюється спеціалістами ветеринарної медицини закладів ветеринарної медицини.
5.3. На вимогу лікаря ветеринарної медицини закладу ветеринарної медицини тварини повинні надаватись для їх огляду, діагностичних досліджень, профілактичних щеплень та обробок.
5.4. Тваринам, які перебувають у Притулку, періодично проводять дегельмінтизацію.
5.5. Собаки та коти в обов'язковому порядку повинні щороку щеплюватись проти сказу.
5.6. У разі виникнення підозри на наявність у тварини захворювання доглядач тварини повинен негайно ізолювати таку тварину і звернутися до ветеринарного лікаря.
5.7. Кастрація тварини повинна проводитися після проходження карантинного періоду. Кастровані тварини піддаються післяопераційній перетримці тривалістю не менше 7 діб.
6. Поховання або утилізація трупів
6.1. Про випадок смерті або загибелі тварини необхідно повідомити заклад ветеринарної медицини, що обслуговує даний притулок.
6.2. Недопустимо викидати трупи собак та котів у контейнери для сміття чи захоронювати їх у не відведених для цього місцях.
6.3. Утилізація, кремація чи поховання трупів тварин повинні проводитись у місцях, спеціально відведених для цього.

 Начальник управління організаційного
забезпечення та організації ветеринарної
справи 
 
 
М. І. Маковський 
**Купоны на бесплатную стерилизацию: активных - 0 шт., потраченных - 1 шт.**
Аватара пользователя
vk.
Сообщения: 6135
Зарегистрирован: 03 апр 2009, 10:42
Имя: Валерия

Re: Веретинарно-санітарні вимоги до утримання тварин у приту

Непрочитанное сообщение vk. »

Н А К А З
15.10.2010 N 438

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 листопада 2010 р.
за N 1015/18310


Про затвердження Ветеринарно-санітарних вимог
до утримання тварин у притулках


http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1015-10

Н А К А З
15.10.2010 N 439

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 листопада 2010 р.
за N 1016/18311


Про затвердження Положення про притулок для тварин
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1016-10
**Купоны на бесплатную стерилизацию: активных - 0 шт., потраченных - 1 шт.**

Вернуться в «Программы и законы»