Цілі і завдання

Основні цілі організації:

  • Вирішення проблеми скорочення чисельності бездомних тварин гуманними методами;
  • Попередження жорстокості та пропаганда гуманного ставлення до тварин;
  • Залучення молоді до справи захисту тварин та бережливого ставлення до фауни;

Основні завдання:

  • Створення притулку для бездомних тварин.
  • Реалізація Програми стерилізації в масштабах міста.
  • Працюючі Правила утримання тварин у межах всього міста.
  • Підвищення у суспільстві рівня етичного та гуманного ставлення до тварин.
  • Запобігання випадкам жорстокого поводження з тваринами.
  • Об'єднання людей небайдужих до проблем тварин.
  • Пропаганда турботи та уваги до братів наших менших.

Золоті правила Вірності

КОДЕКС ВІРНОСТІ

Кодекс Вірності розроблено з метою максимально ефективної роботи членів суспільства та підтримки командного духу.
Кожен із членів товариства «Вірність» набув безцінного досвіду, який виражається в наступних правилах:

Правило 1. Члени товариства завжди і скрізь сприяють стерилізації бездомних та домашніх тварин (за винятком тих, що беруть участь у ліцензованому племінному розведенні).

Правило 2. Допомогти кожній тварині суспільство не в змозі. Гарантованою допомогою людям, які звернулися з проблемною твариною, може бути:
− консультаційна підтримка (догляд, лікування, способи пошуку потенційних господарів, контакти лікарів та клінік тощо);
− сприяння у пошуку необхідної матеріальної допомоги;
− сприяння у стерилізації тварини за пільговою ціною у порядку черги;
— сприяння пошуку потенційного господаря (фотографування тварини та її реклама різних ресурсах).

Правило 3. Суспільство не допомагає людям, які, не оцінивши реально своїх можливостей, містять велику кількість тварин без дотримання необхідних санітарних норм, дозволяють їм розмножуватися. Цим людям здається, що вони рятують тварин, а насправді вони створюють нестерпні умови утримання, в яких тварини страждають, хворіють, вмирають, не маючи змоги вирватися з полону.

Правило 4. У випадку, коли потрібна фінансова допомога на потреби тварини, Товариство надає можливість розміщення відповідного прохання на форумі організації із зазначенням конкретної необхідної суми. Розміщувати прохання про фін. допомоги дозволяється офіційним членам організації або під особисту відповідальність будь-кого з офіційних членів. Звіт у відповідній темі щодо зібраних фінансів є обов'язковим (зразок надається). У разі, якщо було зібрано більше коштів, ніж спочатку повідомлялося у темі, залишок підлягає передачі до Фонду Організації у повному обсязі.

Правило 5. Суспільство не може дозволити собі брати на перетримки нових тварин, які мають проблеми зі здоров'ям і можуть заразити інших тварин.

Правило 6. Імідж – справа тонка! Офіційний член товариства завжди пам'ятає, що він представляє Дніпропетровське товариство захисту тварин «Вірність» і тому не дозволяє собі образливих висловів на адресу волонтерів та пересічних громадян, намагається уникати конфліктних ситуацій.

Правило 7. Члени суспільства допомагають одне одному і виявляють шанобливе ставлення. Будь-які суперечки та конфлікти вирішуються за «зачиненими дверима» у цивілізованій формі. Будь-який член суспільства, який виявляє неповагу до колег і провокує конфлікти, може бути виключений із членів суспільства.

Правило 8. Члени товариства доводять розпочату справу до кінця (у будь-якому напрямку). Якщо з якихось причин немає можливості довести справу до кінця, слід шукати помічників або заміну. Якщо заміни та помічників немає – потрібно шукати можливості закінчити справу самому.

Правило 9. Члени товариства не розголошують конфіденційну інформацію (конфіденційна інформація — інформація, що обговорюється, приймається на зборах керівного органу Організації та надалі не виноситься на громадське обговорення). В іншому випадку Організація залишає за собою право щодо санкцій до порушників цього правила.

ПРАВИЛА КУРАТОРСТВА

Куратор — особа, яка взяла на себе відповідальність за конкретну тварину на період до влаштування такої тварини в постійний будинок.

4. Куратори: їх обов'язки та права

Куратор — особа, яка взяла на себе відповідальність за конкретну тварину на період до влаштування такої тварини в постійний будинок.

1. Куратор здійснює пошук місця для тимчасового проживання тварини (перетримки), своєчасно оплачує послуги перетримки (якщо перетримка платна).
2. У разі потреби та схвалення Організацією (уповноваженими особами з керівного органу Організації) куратор організовує збір коштів на надання допомоги тварині.
3. Куратор організовує транспортування тварини (доставка на перетримку, доставка за необхідності з перетримки до ветеринарної клініки та назад).
4. Куратор організовує та оплачує надання тварині ветеринарної допомоги як у зв'язку з наявністю захворювань, так і профілактичного характеру: медичний огляд до приміщення на перетримку, лікування тварини (при необхідності), обробка від шкірних паразитів та гельмінтів, вакцинація, стерилізація. Вибір медичного закладу, лікаря та схеми лікування здійснюється куратором.
5. Куратор забезпечує тварину на перетримці кормом та предметами догляду (наповнювачі для туалету, повідці, лотки, нашийники, гребінці, іграшки тощо).
6. У разі виникнення труднощів в адаптації тварини куратор залучає для консультації фахівців з корекції поведінки.
7. Куратор в обов'язковому порядку здійснює піар тварини, яка перебуває на перетримці. При цьому він вільний у виборі способів піару та може використовувати ресурси Організації.
8. Куратор здійснює вибір майбутнього господаря для тварини, що курується, бере координати нового господаря і стежить за адаптацією підопічного на новому місці.
9. Куратор зобов'язується забрати тварину з перетримки після закінчення терміну перетримки (якщо перетримка була надана на певний термін) або якщо перетримка більше не може/не хоче тримати тварину, і попередила про це заздалегідь.
10. Куратор укладає договір з перетримкою ДГООЗЖ Вірність та несе повну відповідальність за цим договором.
11. Куратор зобов'язаний у першому пості теми про тварину складати звіт про фінанси та виконану роботу з улаштування (піару) тварини.
12. Куратор зобов'язаний — надати відповідальній особі інформацію про нового господаря прибудованої тварини, а саме адресу, контакти, ПІБ (це закрита інформація, яка не підлягає розголосу та належить організації).

При дотриманні своїх зобов'язань куратор має право користуватися ресурсами Вірності:

1. Займатися збором коштів на форумі Вірності

2. Куратору надається список можливих варіантів з піару тварини:
— Участь в акціях;
— Вивезення на ринок;
— Розміщення фото тварин на фотовиставках;
— реклама у транспорті;
— реклама у газетах;
— інформація про ПХ;
— знижки на ветеринарне обслуговування тварин, що куруються.

3. Тварина куратора забезпечується:

— Договором про пристрій від ДГООЗЖ Вірність;
— ветеринарним паспортом ДГООЗЖ Вірність;
— ідентифікаційним номером та жетоном (чіпом, тавром – на вибір куратора) (цей пункт у розробці).

4. ДГООЗЖ Вірність, за наявності зайвих медикаментів, продуктів харчування — забезпечує тварину куратора, що перебувають на перетримці Вірності.

При порушенні цих правил, куратор позбавляється переваг, що надаються йому ДГООЗЖ Вірність.

За порушення фінансових звітів куратору забороняється збір коштів на форумі та присвоюється звання «Фінансового порушника».

Якщо куратор не піклується про тварину, яка перебуває на перетримці Вірності, кидає її там, не займається пристроєм (не організовує заходи з піару) — надалі куратору забороняється користуватися ресурсами ДГООЗЖ «Вірність» і брати участь в акціях суспільства.
Інші порушення розглядатимуться Активом організації з конкретних випадків окремо.

Куратор несе повну відповідальність за тварину. За недотримання договору та правил Кураторства, куратор несе адміністративне покарання (не дотримання Договору — між двома приватними особами), а також кримінальне покарання (ЗУ «Про жорстоке поводження з тваринами»).

Правила надання фінансової допомоги тваринам із Фінансового Фонду

Для отримання фінансової допомоги на стерилізацію або за ТЕРМІНОВОЮ нагодою, або на відшкодування коштів, витрачених за потребою Вірності з Фінансового Фонду, необхідно зробити таке:

1) Створити тему-заявку (або попросити це зробити іншу людину) у розділі «Заявки на виделення грошей», оформлену відповідно до форми подання заявки, із зазначенням посилання на тему тварини на форумі (обов'язково містить фото), імені куратора та співкураторів, координат для зв'язку та подробицями, особливо якщо це стосується опікунів (скільки коштує перетримка: офіційно в клініці (який) або договірна?) конкретні ліки, корм, резюмувати приблизною необхідною сумою.
2) Обґрунтувати, на що саме та в якому обсязі потрібна фінансова допомога.
3) Отримавши гроші, написати про це у відповідній темі. Гроші видаються куратору Тварини або уповноваженій особі.
4) У найкоротші терміни відзвітувати коли, потім і у якому обсягу було витрачено громадські гроші. Для цього зберігати всі фіскальні та/або товарні чеки, виписки та інше (товарний чек на вимогу обов'язково видається будь-якою установою, вимагайте не соромлячись!).
5) Фінансовий звітний період – календарний місяць.
6) Виділені з Фінансового Фонду гроші не обмежують інших бажаючих допомогти тварині, що фінансово потребує.
7) Рішення про виділення допомоги (а також її розмір) приймається наглядовою радою у максимально стислий термін.
Наступна допомога з Фінансового Фонду можлива лише після того, як людина зробить звіт, на що було витрачено виділені раніше гроші (у тому числі пред'явити та/або передати чеки та інші фінансові документи).
Видача грошей відбувається за обопільними можливостями сторін: готівкою, електронним платежем, банківським переказом.
8 ) новачкам можливе виділення допомоги, за умови контролю з боку досвідчених волонтерів (у деяких випадках — присутність при оплаті/лікуванні, огляд тварини, умов утримання)
9) Виділення фінансової допомоги з Фінансового Фонду не означає, що опікун (куратор) звільняється з обов'язку подальшого кураторства тварини.

Подання заявок на виділення фін. допомоги — загальноприйнята практика у всіх зоозахисних організаціях, така система введена для зручності волонтерів та опікунів.