Как мы писали заявление в полицию по ст. 299.

Wasilisa
[Кошачий психолог 2012]
Сообщения: 820
Зарегистрирован: 09 фев 2012, 15:40
Имя: Василіса

Как мы писали заявление в полицию по ст. 299.

Непрочитанное сообщение Wasilisa »

По просьбе Сашеньки Делас пишу о всех наших мытарствах...

Если подробно, произошло следующее: меня нашла женщина, во дворе которой с гадкой периодичностью убивают котов и котят. Позвонила тогда, когда нашла очередного убитого кота, которого она кормила 2 часа назад. :evil: (Ел прекрасно, полненький, замечательный, ухоженный кот. Домашним бы всем быть такими, какие у нее дворовые...). На её горькие вопросы, посоветовала вызвать полицию. Она вызвала. Приехали. Походили. Осмотрели двор, кота. Кот лежал почти без признаков насильственной смерти: только немного крови из носа и "примята" голова. Посоветывали отнести на экспертизу. Только после неё, якобы, можно подать заявление. Уехали. Дело - вечером. Ни о какой экспертизе не идёт речь, т.к. на пр. Поля, 48 закончился рабочий день. (Поля д.48 - это государственная вет. лаборатория, чье заключение имеет юр.силу в суде. Ещё что-то подобное есть на Космической. Заключения никаких других клиник, пусть и самых лучших и тех, с кем мы сотрудничаем, к сожалению, не имеют юридической силы в судах.)
Забрать тельце кота в холодильник до завтра женщина не смогла. На утро стало ясно, что одна она не справится. В итоге, когда мы с ней добрались днем до экспертизы, кот уже был тронут тлением. Сейчас - жарко... В экспертизе нам отказали, ссылаясь на то, что кот-де не домашний, не привит от бешенства, и они-де "не могут рисковать жизнью своих сотрудников".
Теперь вчитаемся в статью 299.
Стаття 299 Кримінального КодексуУкраїни.
Жорстоке поводження з тваринами.
1. Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів,-
караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.
2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього,-
караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.

Коментар до статті 299.
1. Об'єкт злочину - моральні засади суспільства в частині ставлення до тварин. Небезпека цього злочину полягає у тому, що жорстокість, проявлена щодо тварин, стає нормою поведінки, поширюється і на взаємини з людьми, відіграє негативну роль у вихованні молоді.
2. Предметом злочину є тварини, що належать до хребетних. Хребетні - це здатні рухатися і відчувати живі організми, які мають спинний хребет, утворений ланцюгом кісток або хрящів, що йде вздовж спини і містить у собі спинний мозок. До них належать риби, птахи, сухопутні істоти. Предметом аналізованого злочину можуть бути як дорослі особини, так і молодняк, домашні (кіт, собака), дикі (вовк, лисиця, орел), сільськогосподарські (корова, кінь) тварини. Не мають кримінальне правового значення: наявність чи відсутність у таких тварин господарів, їх перебування в стані природної свободи чи в неволі, господарське призначення, стан організму, тощо. Злочин може вчинятися як стосовно тварин які перебувають у власності винного так і будь-яких інших (належних іншим власникам, безгосподарних, диких).
З. Об'єктивна сторона злочину може виражатися у двох формах: 1) знущання над тваринами; 2) нацькування тварин одна на одну.

Обов'язковою ознакою складу злочину у першій із його форм, альтернативне, є ознака об'єктивної сторони - спосіб (застосування жорстоких методів), або ознака суб'єктивної сторони - хуліганський мотив. Проте ці дві ознаки можуть проявлятися одночасно.
Знущання, вчинене із застосуванням жорстоких методів, означає завдання тварині болю, страждань шляхом нанесення ударів, заподіяння ушкоджень, позбавлення їжі або води, впливу термічних факторів, хімічних речовин, тощо. Жорстокі методи полягають в безжальному поводженні з твариною, тривалому впливі на неї з метою отримання хворобливого самозадоволення від спостерігання за стражданнями тварини.
Нацькування тварин одна на одну - це дії, спрямовані на те, щоб примусити битися, кусатися, іншим чином змагатися тваринам між собою.
4. Суб'єкт злочину загальний.
5. Суб'єктивна сторона злочину характеризується умислом. Хуліганський мотив є однією з альтернативних ознак складу злочину. Поняття хуліганського мотиву відповідає поняттю мотиву явної неповаги до суспільства.
6. Кваліфікований вид жорстокого поводження з тваринами має місце, коли такі дії вчинено у присутності малолітнього, тобто особи, яка не досягла 14-річного віку. При цьому потрібно, щоб винний усвідомлював факт присутності малолітнього, знав, що малолітній розуміє факт жорстокого поводження з тваринами.
Закон України " Про тваринний світ" від 3 березня 1993р.

Ще раз, будь ласка! Зверніть увагу: "Не мають кримінальне правового значення: наявність чи відсутність у таких тварин господарів, їх перебування в стані природної свободи чи в неволі, господарське призначення, стан організму, тощо. Злочин може вчинятися як стосовно тварин які перебувають у власності винного так і будь-яких інших (належних іншим власникам, безгосподарних, диких)."

Т.е. надо обратить внимание работников, что подобными отказами они не дают нам выполнять нашу прямую работу по борьбе с жестоким обращением с животными. Ибо жестокое оно и есть жестокое. И немає значення - дика тваринка, чи в неї є господар. Если какая-то мерзота откручивает крылья у голубей, спрашивать паспорт этого голубя - безумие, а не реагировать на подобное - надо перестать быть человеком, ведь так? В итоге, отказывающие в экспертизе - не дают нам выполнять наши прямые волонтерские обязанности по борьбе з жорстоким поводженням з тваринами. Эту фразу им надо повторять и повторять, достукиваясь до совести... Разрывать замкнутый круг: не проводят экспертизу о причинах смерти, т.к. животное бездомное и не известно привито от бешенства или нет. (А они "бояться за здоровье своих работников"...) А без экспертизы о причине смерти (при подозрении на насильственную смерть), патрульная полиция отказывалась принимать заявление о факте жестокого обращения. При этом, когда я попросила письменно подтвердить законность отказа проводить экспертизу, мне отказали и в этом. Итог такой: находясь в здании лаборатории, с тельцем несчастного кота, мы вызвали полицию, чтоб работники уже при полиции аргументировали чем-то свой отказ от проведения экспертизы. Теперь уже полицию вызывала сама. На вопрос: "Что случилось?" - ответила: " У нас - факт жорстокого поводження з тваринами, зараз знаходимось з трупом кота у приміщенні вет. лабораторії на Поля, 48. Нам відмовляють в єкспертизі. а ваші не беруть заяву без неї... Допоможіть..."
В итоге приехали не патрульные, а следственно-оперативная группа. (Лейтенант, ст. лейтенант, капитан.) Составили протокол, описали и сфотографировали кота, переговорили с отказавшими работниками, составили заявление со слов ухаживающей за котом (и другими кошками в её дворе) женщины. Мы с понятыми все прочли и подписали с уточнениями по ходу записанного.
Делу присвоили входящий номер. Но про ЕРДР помалкивают. Пока все - в процессе...
Конечно все было бы гораздо проще, если бы во дворе была видеофиксация...
(У полиции очень много работы. Если б не их замученные лица, можно было бы поднять много вопросов... Например, почему на экспертизу убитого кота должны вести жители, а не сами полицейские? Ведь трупы человеческие семья или свидетели злочину сами на экспертизу не возят пока вроде бы... По Криминально Процессуальному Кодексу без внесения в ЕРДР никакие следственные действия не возможны. Почему не вносят - загадка... (Перегрузка у них мощная сейчас... По 200-300 дел на одного следователя... Это - по секрету из надежного источника...)

Смотрим ст. 214 КПК України: "Стаття 214. Початок досудового розслідування

1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

2. Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.

3. Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Огляд місця події у невідкладних випадках може бути проведений до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що здійснюється негайно після завершення огляду. У разі виявлення ознак кримінального правопорушення на морському чи річковому судні, що перебуває за межами України, досудове розслідування розпочинається негайно; відомості про нього вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань при першій можливості.

4. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов'язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається. "

(При отказе во внесении в ЕРДР пишется скарга в прокуратуру на бездіяльність слідчіх...) Но нам пока их всех очень жалко... Люди реально - на ушах... Хотя часто слышу, что "нас это не должно волновать. Не хотят работать, пусть увольняются..." Тоже думаю, что под лежачий камень вода не течет. Надо тормошить систему. Радует, что мы - в пути. Закон 5119-1 наконец ПРИНЯТ! Теперь, надеемся, к преступлениям по ст.299 Криминального Кодексу УкраЇни будет более серьезное отношение как со стороны общества, так и со стороны правоохранительных органов.
Wasilisa
[Кошачий психолог 2012]
Сообщения: 820
Зарегистрирован: 09 фев 2012, 15:40
Имя: Василіса

Re: Как мы писали заявление в полицию по ст. 299.

Непрочитанное сообщение Wasilisa »

Да, ещё: для самой обратившейся женщины, чтоб расклеяла в своем "проблемном" дворе, набрали листовки с текстом ст.299 ККУ, текст с тел. полиции и "призывы к совести". Форматы - А4, А5. Зручно.

Увага!

Якщо вам стало відомо про факти жорстокого поводження з тваринами, терміново викликайте на місце злочину слідчо-оперативну групу або патрульну поліцію за тел.:
102,
(056)745-44-64,
(056)770-06-34.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Стаття 299 Кримінального КодексуУкраїни.
Жорстоке поводження з тваринами.
1. Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів,-
караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.
2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього,-
караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.

Коментар до статті 299.
1. Об'єкт злочину - моральні засади суспільства в частині ставлення до тварин. Небезпека цього злочину полягає у тому, що жорстокість, проявлена щодо тварин, стає нормою поведінки, поширюється і на взаємини з людьми, відіграє негативну роль у вихованні молоді.
2. Предметом злочину є тварини, що належать до хребетних. Хребетні - це здатні рухатися і відчувати живі організми, які мають спинний хребет, утворений ланцюгом кісток або хрящів, що йде вздовж спини і містить у собі спинний мозок. До них належать риби, птахи, сухопутні істоти. Предметом аналізованого злочину можуть бути як дорослі особини, так і молодняк, домашні (кіт, собака), дикі (вовк, лисиця, орел), сільськогосподарські (корова, кінь) тварини. Не мають кримінальне правового значення: наявність чи відсутність у таких тварин господарів, їх перебування в стані природної свободи чи в неволі, господарське призначення, стан організму, тощо. Злочин може вчинятися як стосовно тварин які перебувають у власності винного так і будь-яких інших (належних іншим власникам, безгосподарних, диких).
З. Об'єктивна сторона злочину може виражатися у двох формах: 1) знущання над тваринами; 2) нацькування тварин одна на одну.

Обов'язковою ознакою складу злочину у першій із його форм, альтернативне, є ознака об'єктивної сторони - спосіб (застосування жорстоких методів), або ознака суб'єктивної сторони - хуліганський мотив. Проте ці дві ознаки можуть проявлятися одночасно.
Знущання, вчинене із застосуванням жорстоких методів, означає завдання тварині болю, страждань шляхом нанесення ударів, заподіяння ушкоджень, позбавлення їжі або води, впливу термічних факторів, хімічних речовин, тощо. Жорстокі методи полягають в безжальному поводженні з твариною, тривалому впливі на неї з метою отримання хворобливого самозадоволення від спостерігання за стражданнями тварини.
Нацькування тварин одна на одну - це дії, спрямовані на те, щоб примусити битися, кусатися, іншим чином змагатися тваринам між собою.
4. Суб'єкт злочину загальний.
5. Суб'єктивна сторона злочину характеризується умислом. Хуліганський мотив є однією з альтернативних ознак складу злочину. Поняття хуліганського мотиву відповідає поняттю мотиву явної неповаги до суспільства.
6. Кваліфікований вид жорстокого поводження з тваринами має місце, коли такі дії вчинено у присутності малолітнього, тобто особи, яка не досягла 14-річного віку. При цьому потрібно, щоб винний усвідомлював факт присутності малолітнього, знав, що малолітній розуміє факт жорстокого поводження з тваринами.
Закон України " Про тваринний світ" від 3 березня 1993р.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Милосердне поводження з Божими тваринами яскраво висвітлює Людину.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Вбивство та знущання над беззахисним створінням Божим обов’язково повернеться в житті бумерангом...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Милосердне ставлення до Божого створіння — моральне здоров’я нації.
Аватара пользователя
Tatjana
[Организатор года 2012]
Сообщения: 9124
Зарегистрирован: 06 ноя 2009, 23:07
Имя: ***

Re: Как мы писали заявление в полицию по ст. 299.

Непрочитанное сообщение Tatjana »

Це, звичайно, добре, що ви довели цю справу хоча б до чогось.
Але дивіться тепер, бо вони (такі нещасні і змучені), не вносять заяву в Реєстр та спускають на гальмах більш значущі в їх очах справи, як-от хуліганство, пограбування машин. Це постійна тенденція - по-можливості не давати хід справам. Думаєте, нещасний кіт їх схвилює більше?

Дякую, що написали докладно. Бо, може хто і хоче щось робити, але не знає з чого почати і на що спиратися.
Ответить

Вернуться в «Беседка»